- Advertisement -spot_img
Ana SayfaTürkiyeÇalıştıkları hastanede hastaların moral kaynağı oldular

Çalıştıkları hastanede hastaların moral kaynağı oldular

- Advertisement -spot_img

İzmir’de dünyaya geldiği hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Nakşiye Yılmaz, yumurtalık kanserini yendikten sonra döndüğü görevinde meslektaşı olan eşiyle hasta çocuklara ve onların ailelerine moral veriyor.

Konak ilçesinde yaşayan Yılmaz, 1982’de o zamanki ismiyle Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dünyaya geldi.

Çocukluk döneminde yaşadığı hastalıklar nedeniyle ailesi tarafından sık sık hastaneye götürülüp tedavisi yaptırılan Yılmaz, 2014’te ismi Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilen kurumda güvenlik görevlisi olarak işe başladı.

Nakşiye Yılmaz, 1 yıl sonra hayatını aynı hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan Serhan Yılmaz ile birleştirdi.

Geçen yıl Nakşiye Yılmaz’ın karnındaki şişlikten şüphelenen Uzman Doktor Anıl Er, yaptığı muayene ve tetkikler sonucu genç kadına yumurtalık kanseri teşhisi koydu.

1 yıla yakın süre Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kemoterapi tedavisi gören Yılmaz, iyileştikten sonra geçen ay görevine döndü.

Hayat arkadaşıyla hastanede güvenliği sağlamaya başlayan Yılmaz, tedavi için gelen çocuklara ve onların yakınlarına umut aşılamaya çalışıyor.

“Buradan ayrılırsam nefesim kesilir gibi hissediyorum”

Nakşiye Yılmaz, dünyaya geldiği hastanenin hayatında çok önemli yere sahip olduğunu söyledi.

Hastaneyi artık evi gibi gördüğünü belirten Yılmaz, “İşe gelince çok mutlu oluyorum. İlk nefes aldığım yerde ‘kanser’ teşhisi konuldu. Sonra hastalığı yendim ve tekrar döndüm. Başka kurumlardan iş teklifi geldi ama hastaneden ayrılmayı düşünmedim. Çünkü buradan ayrılırsam nefesim kesilir gibi hissediyorum” dedi.

Yılmaz, eşiyle çalışmanın çok güzel bir duygu olduğunu anlatarak, sürekli hastane bahçesi ve koridorlarını dolaştıklarını, gözlem yapmaya çalıştıklarını aktardı.

Ağlayan çocuk gördüklerinde çok üzüldüklerini dile getiren Yılmaz, şöyle devam etti:

“Keşke elimden gelse hepsinin güldürebilsem. Hiçbir annenin ağlamasını istemem. Elimden geldiğince, dilim döndüğünce hastaları teselli etmeye çalışıyorum. Yaşadığım kötü günlerin ardından iyileştiğimi anlatıp onlara moral veriyorum. Hastalığım nedeniyle çocuk sahibi olamayacağımızdan koruyucu ailelik için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurduk. En kısa sürede evladımızı yanımıza almak istiyoruz. Çocuğumu da hastaneye getirip burada gezdirmek isterim.”

Serhan Yılmaz da eşinin tedavi sonrası işe döndüğü ilk günü halen unutamadığını ifade etti.

Hastaneyi evleri gibi gördüklerini vurgulayan Yılmaz, “Tedavi olmaya gelen hastalarla empati kuruyoruz. Onlara moral veriyoruz” dedi.

Hastanenin acil servisinde görev yapan doktor Er ise, yıllarca Yılmaz ile beraber çalıştıklarını paylaştı.

MR’da Yılmaz’ın karın kısmında kitle görünce hastalığını anladıklarını vurgulayan Er, “Tedavisi bir yıla yakın sürdü. Geçen ay tamamlandı. Yeniden aramıza dönünce çok mutlu olduk. Belirli aralıklarla kontrolleri devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz