- Advertisement -spot_img
Ana SayfaKıbrısCumhurbaşkanı Akıncı, parti genel başkanlarıyla ayrı ayrı görüşecek

Cumhurbaşkanı Akıncı, parti genel başkanlarıyla ayrı ayrı görüşecek

- Advertisement -spot_img

Hükümetin istifa etmesinin ardından gözler yeni hükümete çevrildi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ilk önce Meclis’te temsil edilen siyasi partilerin Genel Başkanlarıyla ayrı ayrı görüşecek, ardından bir partiye hükümeti kurma görevini verecek.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Pazartesi günü UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve HP Genel Başkanı Kudret Özersay ile bir araya gelecek.

Temaslarını Salı günü de sürdürecek olan Cumhurbaşkanı Akıncı, bu çerçevede TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ile görüşecek.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi parti başkanları ile ayrı ayrı görüşecek.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Akıncı ilk görüşmesini Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar ile 13 Mayıs Pazartesi saat 9.30’da yapacak.

Cumhurbaşkanı, aynı gün saat 10.00’da Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Bakanı Tufan Erhürman, 10.30’da ise Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay’ı kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Cumhuriyet Meclisi’nde temsil edilen siyasi parti genel başkanlarıyla görüşmelerini 14 Mayıs Salı günü de sürdürecek.

Cumhurbaşkanı bu çerçevede saat 9.30’da TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, saat 10.00’da DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ve ardından da saat 10.30’da Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı ile görüşecek…

Bu arada, hükümetin istifasının ardından gözler yeni hükümet olasılıklarına çevrildi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Başbakan Tufan Erhürman’ın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya istifasını sunmasının ardından yeni hükümetin kurulma süreci başladı.

Olası bir koalisyon için siyasi partiler hem kendi içlerinde hem de birbirleriyle görüşmeler gerçekleştirecek.

(BRT)

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz