- Advertisement -spot_img
Ana SayfaKüçük ManşetlerSavaşan: Sürdürülebilir toplumsal yapı için işbirliği şart

Savaşan: Sürdürülebilir toplumsal yapı için işbirliği şart

- Advertisement -spot_img

Sağlık Turizmi Konseyi Girne Belediyesi ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde “Yardıma Koşuyoruz” sloganıyla gerçekleşecek Turkcell Girne Yarı Maratonu’na destek belirtti.

Konseyden yapılan açıklamaya göre; Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Savaşan ile Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı ve Konsey YK Üyesi Dr. Remzi Gardiyanoğlu, Özel Hastaneler Birliği Başkanı ve Konsey YK Üyesi Dr. Hayat İzel, YDÜ Hastanesi İşletme Direktörü ve Konsey YK Üyesi Özgü Bayraktar, Konsey Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Tolun, Fethi Özboğaç, Özkul Özyiğit ve konseyin çeşitli kurullarında görev yapan yöneticilerin Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ziyaret ederek maratona kayıt yaptırdığı bildirildi.

Savaşan: Kurumsal yapılar, toplumsal sorumluluk taşımalı…

Dünya’nın ekonomik kalkınmasındaki sorunların bireylerin gelişimini ve toplumun yapısını her geçen gün değiştirdiğini ifade eden Savaşan, “her kurumsal yapı kendisi dışındaki alanda toplumsal bir sorumluluğa sahiptir. Belirli sorunların çözümünü gerçekleştirmek, kalkınmayı sağlamak, toplulukların gelişimine katkıda bulunmak, kamu kurum ve kuruluşlarının temel görevleri olmakla beraber, özel sektör ve Sivil Toplum Örgütlerine (STK) de bu konuda önemli görevler düşmektedir. Hatta bu üç farklı sektörün, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve kamu işbirliğinin sağlanarak sosyal sorumluluk alanının genişletilmesi, gelecekte güçlü, kalkınmayı ve refahı sağlayan, sürdürülebilir toplumsal yapıların ve ilişkilerin oluşması için elzemdir” diye konuştu. Savaşan konuşmasının sonunda maratona katılma çağrısı yaptı.

Güngördü: Konseyin duyarlılığına teşekkür ederiz…

Maratonun SOS Çocuk Köyü’ne, Girne 18 Yaşüstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve Akan Gürkan Eğitim Vakfı’na bağışlanacağını belirten Güngördü de yaptığı konuşmada, Maraton’un 14 Nisan 2019’da Girne Kordonboyunda başlayıp aynı yerde sona ereceğini söyledi. Sağlık Turizmi Konseyi’ne gösterdiği duyarlılıktan ve maratona verdiği destekten ötürü teşekkür eden Nidai Güngördü, Maraton “3, 7 ve 21 kilometre” olmak üzere erkek ve kadın kategorilerinde gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Stay Connected
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AboneAbone Ol
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz